Демократска партија на Албанците

ДПА - Демократска партија на Албанците

Телефон: 044333581

Факс: 044333581

Е-Пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Веб сајт: http://www.gurra-pdsh.org 

Социјални медиуми: Web FB Twitter YouTube Flickr

Демократска партија на Албанците - ДПА во медиумите

Програма: http://www.pdsh.info/images/lajmet/new_agreement.pdf

Преземи ја програмата на македонски јазик (PDF)

Преземи ја програмата на албански јазик (PDF)